Media entity facebook (3.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Add
fr: Ajouter

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Media
fr: Média

en: Author Name
fr: Nom de l'auteur

en: The directory %directory does not exist.
fr: Le répertoire %directory n'existe pas.

en: Add @type
fr: Ajouter @type

en: The directory %directory is not writable.
fr: Le répertoire %directory n'est pas accessible en écriture.

en: Facebook settings
fr: Paramètres de Facebook

en: Facebook App ID
fr: Identifiant (ID) de l'App Facebook

en: App ID
fr: Identifiant (ID) de l'application

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
fr: Une tentative automatisée de création de ce répertoire a échoué, probablement en raison d'un problème de droits. Pour procéder à l'installation, créez le répertoire et modifiez ses autorisations manuellement ou faîtes en sorte que le programme d'installation dispose des droits pour la création automatique. Pour plus d'informations, consultez INSTALL.txt ou <a href=":handbook_url">le manuel en ligne</a>.
