Media entity facebook (3.0.0-beta3) - en to ru translation catalogue (10 entries)

en: Add
ru: Добавить

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Author Name
ru: Имя автора

en: The directory %directory does not exist.
ru: Каталог %directory не существует.

en: Add @type
ru: Добавить @type

en: The directory %directory is not writable.
ru: Каталог %directory недоступен для записи.

en: Facebook App ID
ru: ID приложения Facebook

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
ru: Не удалось создать этот каталог в автоматическом режиме, возможно из-за настроек прав доступа. Для продолжения установки, пожалуйста, или создайте каталог и выставьте ему права доступа вручную, или убедитесь, что установщик имеет права на создание этого каталога. Более подробная информация доступна в INSTALL.txt или в <a href=":handbook_url">онлайн документации</a>.
