Media entity facebook (3.0.0-beta4) - en to da translation catalogue (8 entries)

en: Add
da: Tilføj

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Author Name
da: Forfatternavn

en: The directory %directory does not exist.
da: Mappen %directory eksisterer ikke.

en: Add @type
da: Tilføj @type

en: The directory %directory is not writable.
da: Der kan ikke skrives til mappen %directory.

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
da: Forsøget på at oprette mappen mislykkedes, sikkert på grund af manglende tilladelser. For at fortsætte installationen skal du enten oprette mappen og rette dens tilladelser manuelt, eller sikre dig at webserveren har tilladelse til at oprette den automatisk. Se INSTALL.txt eller <a href=":handbook_url">håndbogen</a> for mere information.
