Media Entity Facebook (4.0.2) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Add
pt: Adicionar

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Media
pt: Mídia

en: Author Name
pt: Nome do Autor

en: The directory %directory does not exist.
pt: O diretório %directory não existe.

en: Add @type
pt: Adicionar @type

en: The directory %directory is not writable.
pt: Não há permissões de escrita na pasta %directory.

en: Facebook settings
pt: Configurações do Facebook

en: App ID
pt: ID do Aplicativo

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
pt: Uma tentativa automática de criar esse diretório falhou, provavelmente devido a um problema de permissões. Para proceder com a instalação, crie o diretório e modifique suas permissões manualmente ou certifique-se de que o instalador tem as permissões para criá-lo automaticamente. Para mais informações, leia o arquivo INSTALL.txt ou o <a href="@handbook_url">manual online</a>.
