Media entity icon (8.x-1.0-beta1) - en to eu translation catalogue (6 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Edit
eu: Editatu

en: Name
eu: Izena

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Thumbnail
eu: Iruditxoa
