Media entity icon (8.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (6 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Actions
oc: Accions

en: Edit
oc: Modificar

en: Name
oc: Nom

en: Preview
oc: Apercebut

en: Media
oc: Mèdia
