Media entity Instagram (3.0.3) - en to ru translation catalogue (16 entries)

en: Add
ru: Добавить

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Add @type
ru: Добавить @type

en: Maximum width
ru: Максимальная ширина

en: Thumbnail width
ru: Ширина миниатюры

en: Thumbnail height
ru: Высота миниатюры

en: Facebook App ID
ru: ID приложения Facebook

en: Resource type
ru: Тип ресурса

en: Could not retrieve the remote URL (@url).
ru: Не удалось получить удалённый URL (@url).

en: The name of the author/owner
ru: Имя автора/владельца

en: The name of the provider
ru: Название провайдера

en: The URL of the provider
ru: URL провайдера

en: Default name of the media item
ru: Название элемента медиа по умолчанию

en: Local URI of the thumbnail
ru: Локальный URI миниатюры

en: The width of the resource
ru: Ширина источника

en: The HTML representation of the resource
ru: HTML представление источника
