Media Entity Link (2.0.2) - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: Link
ja: リンク

en: Add
ja: 追加

en: Media
ja: メディア

en: Add @type
ja: @typeを追加

en: This must be an external URL such as %url.
ja: %url のような外部 URL でなくてはなりません。

en: Manually entered paths should start with one of the following characters: / ? #
ja: 手動で入力するパスは、次のいずれかの文字から始めなければいけません: / ? #

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page. Enter %nolink to display link text only. Enter %button to display keyboard-accessible link text only.
ja: 選択するにはコンテンツのタイトルをタイピングしてください。%add-node のような内部パスや %url のような外部パスを入力することもできます。フロントページにリンクするには %front と入力してください。リンクテキストのみを表示するには %nolink と入力してください。キーボードでアクセス可能なリンクテキストのみを表示するには %button と入力してください。
