Media Entity Link (2.0.3) - en to tr translation catalogue (7 entries)

en: Link
tr: Bağlantı

en: Add
tr: Ekle

en: Media
tr: Medya

en: Add @type
tr: @type ekle

en: This must be an external URL such as %url.
tr: Bu, %url gibi harici bir URL olmalıdır.

en: This must be an internal path such as %add-node. You can also start typing the title of a piece of content to select it. Enter %front to link to the front page. Enter %nolink to display link text only. Enter %button to display keyboard-accessible link text only.
tr: Bu, %add-node gibi dahili bir yol olmalıdır. Seçmek için bir içerik parçasının başlığını yazmaya da başlayabilirsiniz. Ön sayfaya bağlantı vermek için %front girin. Yalnızca bağlantı metnini görüntülemek için %nolink girin. Yalnızca klavyeden erişilebilen bağlantı metnini görüntülemek için %button girin.

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page. Enter %nolink to display link text only. Enter %button to display keyboard-accessible link text only.
tr: Seçmek için bir içerik parçasının başlığını yazmaya başlayın. Ayrıca %add-node gibi dahili bir yol veya %url gibi harici bir URL de girebilirsiniz. Ön sayfaya bağlantı vermek için %front girin. Yalnızca bağlantı metnini görüntülemek için %nolink girin. Yalnızca klavyeden erişilebilen bağlantı metnini görüntülemek için %button girin.
