Media entity Lottie (2.0.2) - en to hu translation catalogue (18 entries)

en: yes
hu: igen

en: Version
hu: Verzió

en: Name
hu: Név

en: Background
hu: Háttér

en: no
hu: nem

en: Count
hu: Mennyiség

en: Mode
hu: Mód

en: Normal
hu: Általános

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Media
hu: Média

en: normal
hu: általános

en: The directory %directory does not exist.
hu: %directory könyvtár nem létezik.

en: About
hu: Leírás

en: Speed
hu: Sebesség

en: Hover
hu: Egér az elem felett

en: The directory %directory is not writable.
hu: %directory könyvtár nem írható.

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
hu: A könyvtár létrehozására tett kísérletek nem vezettek sikerre, feltehetően jogosultságproblémák miatt. A telepítés folytatása érdekében a könyvtárat létre kell hozni, a jogosultságokat pedig megfelelően be kell állítani, vagy gondoskodni kell arról, hogy a telepítő létre tudja hozni a könyvtárat automatikusan. További tudnivaló az INSTALL.txt-ben és az (angol nyelvű) <a href=":handbook_url">online kézikönyvben</a> található.
