Media entity Lottie (2.0.2) - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: yes
ru: да

en: Version
ru: Версия

en: Name
ru: Название

en: Background
ru: Фон

en: no
ru: нет

en: Count
ru: Количество

en: Mode
ru: Режим

en: Normal
ru: Нормальный

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Media
ru: Мультимедиа

en: normal
ru: обычный

en: The directory %directory does not exist.
ru: Каталог %directory не существует.

en: About
ru: Информация

en: Speed
ru: Скорость

en: The directory %directory is not writable.
ru: Каталог %directory недоступен для записи.

en: Speed: %speed
ru: Скорость: %speed

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
ru: Не удалось создать этот каталог в автоматическом режиме, возможно из-за настроек прав доступа. Для продолжения установки, пожалуйста, или создайте каталог и выставьте ему права доступа вручную, или убедитесь, что установщик имеет права на создание этого каталога. Более подробная информация доступна в INSTALL.txt или в <a href=":handbook_url">онлайн документации</a>.
