Media entity Lottie (2.0.2) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: yes
uk: так

en: Version
uk: Версія

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Background
uk: Тло

en: no
uk: ні

en: Count
uk: Лічильник

en: Mode
uk: Режим

en: Normal
uk: Звичайне

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Media
uk: Медіа

en: normal
uk: звичайно

en: Frames
uk: Фрейми

en: The directory %directory does not exist.
uk: Каталогу %directory не існує.

en: About
uk: Про модуль

en: Speed
uk: Швидкість

en: Hover
uk: Наведення

en: The directory %directory is not writable.
uk: Каталог %directory недоступний для запису.

en: Speed: %speed
uk: Швидкість: %speed

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
uk: Невдала автоматична спроба створення цього каталогу, можливо через проблеми з правами. Щоб продовжити процес встановлення, необхідно або створити цей каталог та змінити права доступу вручну, або впевнитись, що інсталятор має відповідні права на його створення. Додаткова інформація в файлі INSTALL.txt або у <a href=":handbook_url">онлайновому довіднику</a>.
