Google Photos Remote Media Entity (1.1.0) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Add
pt: Adicionar

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: General
pt: Geral

en: The directory %directory does not exist.
pt: O diretório %directory não existe.

en: The directory %directory is not writable.
pt: Não é possível escrever no diretório %directory.
