Google Photos Remote Media Entity (1.1.2) - en to oc translation catalogue (6 entries)

en: Add
oc: Apondre

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Media
oc: Mèdia

en: The directory %directory does not exist.
oc: Lo repertòri %directory existís pas.

en: The directory %directory is not writable.
oc: Lo repertòri %directory es pas accessible en escritura.
