Media entity slideshare (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Title
id: Judul

en: Username
id: Nama pengguna

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Tags
id: Tag

en: Download
id: Unduh

en: Filename
id: Nama berkas

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Location
id: Lokasi

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: API key
id: Kunci API

en: Permalink
id: Link permanen

en: Number of comments
id: Jumlah komentar

en: Number of views
id: Jumlah ditampilkan

en: Image field display format settings
id: Pengaturan format tampilan bidang gambar

en: Field with source information
id: Bidang dengan informasi sumber
