Media entity Twitter (8.x-2.9) - en to oc translation catalogue (7 entries)

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Add
oc: Apondre

en: Media
oc: Mèdia

en: The directory %directory does not exist.
oc: Lo repertòri %directory existís pas.

en: Add @type
oc: Apondre @type

en: The directory %directory is not writable.
oc: Lo repertòri %directory es pas accessible en escritura.
