Media Folder Management (1.0.0-rc1) - en to ar translation catalogue (45 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: Edit
ar: تحرير

en: Name
ar: الاسم

en: Save
ar: حفظ

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: التحديث

en: file
ar: ملف

en: Create
ar: أنشئ

en: Active
ar: نشط

en: Published
ar: منشور

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Media
ar: ميديا

en: List view
ar: عرض بالقائمة

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Role
ar: الدور

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Publishing options
ar: خيارات النشر

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Revert
ar: استرجع

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Changed
ar: تم التغير

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Default options
ar: الخيارات الافتراضية

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: @type: deleted %title revision %revision.
ar: @type: تم حذف المراجعة %revision من %title.

en: Locked
ar: مقفل

en: About
ar: حول

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
ar: @type: تم إعادة %title إلى وضعه في النسخة %revision.

en: Revert to earlier revision
ar: استعد مراجعة سابقة

en: Delete earlier revision
ar: احذف مراجعة سابقة

en: Dependencies
ar: المتطلبات

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ar[0]: هل أنت متأكد من حذف هذا العنصر؟
ar[1]: هل أنت متأكد من حذف هذا العنصر؟
ar[2]: هل أنت متأكد من حذف هذين العنصرين؟
ar[3]: هل أنت متأكد من حذف هذه العناصر؟
ar[4]: هل أنت متأكد من حذف هذه العناصر؟
ar[5]: هل أنت متأكد من حذف هذه العناصر؟

en: Revision log message
ar: رسالة سجل المراجعة
