Media Folder Management (1.0.0-rc1) - en to hi translation catalogue (43 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: List
hi: सूची

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: file
hi: फ़ाइल

en: Create
hi: बनाएँ

en: Active
hi: सक्रिय

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Revisions
hi: संशोधन

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Media
hi: मीडिया

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Role
hi: भूमिका

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Publishing options
hi: प्रकाशन विकल्प

en: Create new revision
hi: नए संशोधन बनाएँ

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Revisions for %title
hi: %title के लिए सुधारण |

en: Revision
hi: संशोधन

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Changed
hi: बदल गया

en: Revision of %title from %date
hi: %date पर %title द्वारा संशोधित

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Default options
hi: तयशुदा विकल्प

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hi: क्या आप सच में इस सुधारण से पहले वाले सुधारण %revision-date पर लौटना चाहते हैं?

en: Installation
hi: स्थापना

en: @type: deleted %title revision %revision.
hi: @type: मिटाया %title revision %revision.

en: Locked
hi: अवरोधित

en: About
hi: के बारे में

en: Copy of the revision from %date.
hi: %date से संशोधन की कॉपी.

en: Delete earlier revision
hi: पुराना संशोधन मिटाएँ

en: Dependencies
hi: निर्भरता

en: Revision log message
hi: संशोधन लॉग संदेश

en: Copy to clipboard
hi: क्लिपबोर्ड में कॉपी

en: Briefly describe the changes you have made.
hi: संक्षेप में परिवर्तन का वर्णन करे जो आपने किए हैं
