Media Folder Management (1.0.0-rc1) - en to nl translation catalogue (73 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: List
nl: Lijst

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: file
nl: bestand

en: Create
nl: Aanmaken

en: Active
nl: Actief

en: New folder
nl: Nieuwe map

en: Delete folder
nl: Map verwijderen

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Revisions
nl: Revisies

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: An error occurred
nl: Er is een fout opgetreden

en: List view
nl: Lijstoverzicht

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Role
nl: Rol

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Root
nl: Basis

en: Upload file
nl: Bestand(en) uploaden

en: Publishing options
nl: Publicatie-opties

en: Create new revision
nl: Nieuwe revisie aanmaken

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Permissions
nl: Toegangsrechten

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Revision of %title from %date
nl: Revisie van %title van %date

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Default options
nl: Standaardopties

en: Upload File
nl: Uploaden

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wil terugzetten?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wilt verwijderen?

en: Installation
nl: Installatie

en: @type: deleted %title revision %revision.
nl: @type: revisie %revision van %title verwijderd.

en: Manage folders
nl: Mappen beheren

en: Unlocked
nl: Ontgrendeld

en: Locked
nl: Vergrendeld

en: About
nl: Over

en: Credits
nl: Medewerkerslijst

en: Edit file
nl: Bestand bewerken

en: Delete file
nl: Bestand verwijderen

en: folder
nl: map

en: Copy of the revision from %date.
nl: Kopie van de revisie van %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
nl: @type: %title teruggezet naar revisie %revision.

en: Revert to earlier revision
nl: Vorige revisie terugzetten

en: Delete earlier revision
nl: Vorige revisie verwijderen

en: Lock
nl: Vergrendel

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: Dependencies
nl: Afhankelijkheden

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
nl[0]: Weet u zeker dat u dit bestand wilt verwijderen?
nl[1]: Weet u zeker dat u deze bestanden wilt verwijderen?

en: Revision log message
nl: Logbericht van revisie

en: Unlock
nl: Ontgrendelen

en: Copy to clipboard
nl: Kopieer naar klembord

en: Set Cookie
nl: Cookie instellen

en: Briefly describe the changes you have made.
nl: Beschrijf de wijzigingen die u heeft aangebracht in het kort.

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: @label (Original translation) - <em>The following translations will be deleted:</em>
nl: @label (Originele vertaling) - <em>De volgende vertalingen zullen verwijderd worden:</em>

en: Set as current revision
nl: Als huidige revisie instellen

en: The user ID of the author.
nl: Gebruikers-ID van de auteur.

en: Edit %type_label @label
nl: %type_label @label bewerken

en: @type %label has been created.
nl: @type %label is aangemaakt.

en: @type %label has been updated.
nl: @type %label is bijgewerkt.

en: @type: added %label.
nl: @type: %label toegevoegd.

en: @type: updated %label.
nl: @type: %label bijgewerkt.

en: Copied!
nl: Gekopieerd!

en: @language_name revisions for %title
nl: @language_name revisies voor %title

en: No permissions found.
nl: Geen toegangsrechten gevonden.
