Media Folder Management (1.0.0-rc1) - en to ro translation catalogue (51 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: Edit
ro: Editați

en: Name
ro: Nume

en: Save
ro: Salvare

en: View
ro: Afișează

en: Updated
ro: Actualizat

en: file
ro: fisier

en: Create
ro: Crează

en: Active
ro: Activ

en: Published
ro: Publicat

en: Revisions
ro: Revizii

en: Authored by
ro: Autor

en: Configuration
ro: Configurație

en: Role
ro: Rol

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Root
ro: Rădăcină

en: Publishing options
ro: Opțiuni de publicare

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Revert
ro: Revenire

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Changed
ro: Schimbat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Default options
ro: Opțiuni implicite

en: Upload File
ro: Încărcare fișier

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriți să ștergeți revizia din %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
ro: @type: pentru %title revizia %revision a fost ștearsă.

en: Locked
ro: Blocat

en: About
ro: Despre

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
ro: @type: readus la reviyia %revision a %title.

en: Revert to earlier revision
ro: Revenire la o versiune anterioară

en: Delete earlier revision
ro: Șterge versiune anterioară

en: Lock
ro: Blocat

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Dependencies
ro: Dependențe

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ro[0]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți acest element?
ro[1]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți aceste elemente?

en: Revision log message
ro: Mesaj din jurnalul de revizuire

en: Unlock
ro: Deblocare

en: Briefly describe the changes you have made.
ro: Descrieți pe scurt modificările pe care le-ați făcut.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: Set as current revision
ro: Setează ca revizie curentă
