Media Folder Management (1.0.0-rc2) - en to be translation catalogue (48 entries)

en: Status
be: Статус

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: List
be: Спіс

en: Description
be: Апісанне

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Name
be: Імя

en: Save
be: Захаваць

en: View
be: Праглядзець

en: Updated
be: Абноўлена

en: file
be: файл

en: Create
be: Стварыць

en: Active
be: Актыўна

en: Published
be: Апублікавана

en: Revisions
be: Версіі

en: Authored by
be: Аўтар:

en: Media
be: Мультымедыя

en: Configuration
be: Налады

en: Role
be: Роля

en: Authored on
be: Дата:

en: Publishing options
be: Налады публікацыі

en: Create new revision
be: Стварыць новую версію

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Revisions for %title
be: Версіі %title

en: Revision
be: Версія

en: Permissions
be: Правы

en: Revision of %title from %date
be: Вэрсыя %title ад %date

en: Unpublished
be: Неапублікавана

en: Default options
be: Прадвызначаныя налады

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце вярнуцца да версіі ад %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць версію ад %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
be: @type: выдалены %title з версіі %revision.

en: Locked
be: Зачынены

en: About
be: Аб

en: Copy of the revision from %date.
be: Дуплікат версіі з %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
be: @type: вернуты %title версіі %revision.

en: Revert to earlier revision
be: Зварот да больш ранняй версіі

en: Delete earlier revision
be: Выдаліць ранейшую версію

en: Dependencies
be: Залежнасці

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
be[0]: Вы сапраўды жадаеце выдаліць гэты элемент?
be[1]: Вы сапраўды жадаеце выдаліць гэтыя элементы?

en: Revision log message
be: Перагляд log-паведамлення

en: Briefly describe the changes you have made.
be: Сцісла апішыце дададзеные змены.

en: @type %label has been created.
be: @type %label быў створаны.

en: @type %label has been updated.
be: @type %label быў абноўлены.

en: @type: added %label.
be: @type: дадаў %label.

en: @type: updated %label.
be: @type: аднавіў %label.
