Media Folder Management (1.0.0-rc2) - en to eo translation catalogue (36 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: List
eo: Listo

en: Description
eo: Priskribo

en: Edit
eo: Redaktu

en: Name
eo: Nomo

en: Save
eo: Konservu

en: View
eo: Vidu

en: file
eo: dosiero

en: Create
eo: Kreu

en: Active
eo: Aktiva

en: Published
eo: Publikigita

en: Revisions
eo: Malfaroj

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Configuration
eo: Agordoj

en: Authored on
eo: Verkita je

en: Publishing options
eo: Publikigaj opcioj

en: Create new revision
eo: Kreu novan revizion

en: Revert
eo: Malfari

en: Revisions for %title
eo: Revizioj por %title

en: Revision
eo: Revizio

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Revision of %title from %date
eo: Revizio pri %title de %date

en: Default options
eo: Defaŭltaj agordoj

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas malfari al la revizio je %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la revizion je %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
eo: @type: malfarita %title revizio %revision.

en: Locked
eo: Ŝlosita

en: Copy of the revision from %date.
eo: Kopio de la revizio de %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
eo: @type: malfarita %title revizio %revision.

en: Revert to earlier revision
eo: Vi provis malfari al pli frua revizio.

en: Delete earlier revision
eo: Forigis pli fruan revizion.

en: Dependencies
eo: Dependecoj
