Media Folder Management (1.0.0-rc2) - en to he translation catalogue (53 entries)

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Description
he: תיאור

en: Edit
he: עריכה

en: Name
he: שם

en: Save
he: שמירה

en: View
he: צפיה

en: Updated
he: עודכן

en: file
he: קובץ

en: Create
he: יצירה

en: Active
he: פעיל

en: Published
he: מפורסם

en: Revisions
he: גרסאות

en: items
he: פריטים

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Media
he: מדיה

en: Configuration
he: הגדרות

en: Role
he: תפקיד

en: Authored on
he: בתאריך

en: Publishing options
he: אפשרויות פרסום

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: Revert
he: שחזור

en: Revisions for %title
he: גרסאות עבור %title

en: Revision
he: גרסה

en: Permissions
he: הרשאות

en: Changed
he: השתנה

en: Revision of %title from %date
he: גרסה של %title מ-%date

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Default options
he: אפשרויות ברירת מחדל

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך לחזור לגרסה מתאריך %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך למחוק את הגרסה מתאריך %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
he: @type: נמחקה %title מגרסה %revision.

en: Locked
he: נעול

en: About
he: אודות

en: folder
he: תיקייה

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
he: @type: שוחזרה %title לגרסה %revision.

en: Revert to earlier revision
he: חזרה לגרסה מוקדמת יותר

en: Delete earlier revision
he: מחיקת גרסה מוקדמת יותר

en: Current revision
he: גרסה נוכחית

en: Dependencies
he: תלויות

en: Revision log message
he: הודעת יומן לגרסאות

en: Unlock
he: בטל נעילה

en: Briefly describe the changes you have made.
he: תאור קצר של השינויים שבוצעו.

en: @date by @username
he: @date ע"י @username

en: @label (Original translation) - <em>The following translations will be deleted:</em>
he: @label (התרגום המקורי) - <em>התרגומים הבאים יימחקו:</em>

en: Edit %type_label @label
he: עריכת %type_label @label

en: @type: updated %label.
he: @type: עודכן %label.

en: @language_name revisions for %title
he: גרסאות עבור %title ב@language_name
