Media Folder Management (1.0.0-rc2) - en to hu translation catalogue (70 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Description
hu: Leírás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Name
hu: Név

en: Save
hu: Mentés

en: View
hu: Megtekintés

en: Updated
hu: Frissítve

en: file
hu: fájl

en: Create
hu: Létrehozás

en: Active
hu: Aktív

en: New folder
hu: Új mappa

en: Delete folder
hu: Mappa törlése

en: Published
hu: Közzétéve

en: Revisions
hu: Változatok

en: items
hu: tételek

en: Authored by
hu: Szerző

en: Media
hu: Média

en: An error occurred
hu: Hiba történt

en: List view
hu: Lista nézet

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Role
hu: Szerepkör

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Root
hu: Gyökér

en: Upload file
hu: Fájl feltöltése

en: Publishing options
hu: Közzétételi beállítások

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: Revision
hu: Változat

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Changed
hu: Módosítva

en: Revision of %title from %date
hu: %title %date dátumú változata

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Default options
hu: Alapértelmezés szerinti lehetőségek

en: Upload File
hu: Fájl feltöltése

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan visszaállítható?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan törölhető?

en: Installation
hu: Telepítés

en: @type: deleted %title revision %revision.
hu: @type: %title %revision. változata törölve lett.

en: Locked
hu: Zárolt

en: About
hu: Leírás

en: Credits
hu: Akit még köszönet illet

en: Parent folder
hu: Szülőmappa

en: folder
hu: mappa

en: Copy of the revision from %date.
hu: %date napon készült változat másolata.

en: @type: reverted %title revision %revision.
hu: @type: %title %revision. változatra visszaállítva.

en: Revert to earlier revision
hu: Visszatérés korábbi változatra

en: Delete earlier revision
hu: Korábbi változat törlése

en: Lock
hu: Lezárás

en: Current revision
hu: Aktuális változat

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
hu[0]: Biztosan törölhető ez az elem?
hu[1]: Biztosan törölhetőek ezek az elemek?

en: Revision log message
hu: Változatnapló-üzenet

en: Unlock
hu: Feloldás

en: Briefly describe the changes you have made.
hu: Az elvégzett változtatások rövid leírása.

en: @date by @username
hu: @date időpontban @username által

en: @label (Original translation) - <em>The following translations will be deleted:</em>
hu: @label (Eredeti fordítás) – <em>Az alábbi fordítások lesznek törölve:</em>

en: Set as current revision
hu: Beállítás aktuális változatként

en: The user ID of the author.
hu: A szerző felhasználói azonosítója.

en: Edit %type_label @label
hu: %type_label @label szerkesztése

en: @type %label has been created.
hu: @type %label létrejött.

en: @type %label has been updated.
hu: @type %label frissítve.

en: @type: added %label.
hu: @type: %label hozzáadva.

en: @type: updated %label.
hu: @type: %label frissítve.

en: No permissions found.
hu: Nem találhatóak jogosultságok.
