Media Folder Management (1.0.0-rc2) - en to jv translation catalogue (38 entries)

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: List
jv: Daftar

en: Description
jv: Katrangan

en: Edit
jv: Sunting

en: Name
jv: Jeneng

en: Save
jv: Simpen

en: View
jv: Tampilan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: file
jv: berkas

en: Create
jv: Gawé

en: Active
jv: Aktif

en: Published
jv: Dipacak

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Role
jv: Parāgā

en: Authored on
jv: Ditulis nang

en: Publishing options
jv: Opsi penerbitan

en: Create new revision
jv: Gawé  revisi anyar

en: Revert
jv: Baléknā

en: Revisions for %title
jv: Pengubahan kanggo %title

en: Revision
jv: Perubahan

en: Permissions
jv: Kawenangan

en: Revision of %title from %date
jv: Revisi %title sākā %date

en: Default options
jv: Opsi gawan

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbaléknā nang revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak revisi sākā %revision-date?

en: Locked
jv: Dikunci

en: About
jv: Ngenani

en: Copy of the revision from %date.
jv: Nyalin revisi sākā %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
jv: @type: dibaléknā %title revisi %revision.

en: Revert to earlier revision
jv: Baléknā nang revisi terakhir

en: Delete earlier revision
jv: Busak revisi terakhir

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
jv[0]: Sampéyan arep mbusak item iki?
jv[1]: Sampéyan arep mbusak item-item iki?

en: Revision log message
jv: Pesen log revisi
