Media Folder Management (1.0.0-rc2) - en to kn translation catalogue (34 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: file
kn: ಕಡತ

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: New folder
kn: ಹೊಸ ಕಡತಕೋಶ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: An error occurred
kn: ಒಂದು ದೋಷ ಎದುರಾಗಿದೆ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Root
kn: ಮೂಲ

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Revision
kn: ಪುನರಾವಲೋಕನ:

en: Permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Default options
kn: ಡಿಫಾಲ್ಟ್ ಆಯ್ಕೆಗಳು

en: Locked
kn: ಲಾಕ್‌ ಮಾಡಲಾದ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Credits
kn: ಮನ್ನಣೆಗಳು

en: Lock
kn: ಲಾಕ್ ಮಾಡು

en: Unlock
kn: ಅನ್‌ಲಾಕ್ ಮಾಡು
