Media Folder Management (1.0.0-rc2) - en to uk translation catalogue (76 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: List
uk: Список

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: file
uk: файл

en: Create
uk: Створити

en: Active
uk: Активно

en: New folder
uk: Нова папка

en: Delete folder
uk: Видалити папку

en: Published
uk: Опубліковано

en: Revisions
uk: Редакції

en: File revisions
uk: Редакції файла

en: items
uk: елементи

en: Authored by
uk: Автор

en: Media
uk: Медіа

en: An error occurred
uk: Сталася помилка

en: List view
uk: Перегляд списком

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Role
uk: Роль

en: Authored on
uk: Створено

en: Root
uk: Корінь

en: Upload file
uk: Відвантажити файл

en: Publishing options
uk: Опції публікації

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Revert
uk: Відновити

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Changed
uk: Змінено

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Default options
uk: Базові опції

en: Upload File
uk: Відвантажити файл

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: Installation
uk: Встановлення

en: @type: deleted %title revision %revision.
uk: @type: %title видалено редакцію %revision.

en: Manage folders
uk: Керування папками

en: Unlocked
uk: Розблоковано

en: Locked
uk: Заблоковано

en: About
uk: Про модуль

en: Credits
uk: Подяки

en: Edit file
uk: Редагувати файл

en: Delete file
uk: Видалити файл

en: folder
uk: папка

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
uk: @type: %title повернено до редакції %revision.

en: Revert to earlier revision
uk: Повернутися до більш ранньої редакції

en: Delete earlier revision
uk: Видалити попередню редакцію

en: Lock
uk: Заблокувати

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Dependencies
uk: Залежності

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
uk[0]: Ви дійсно бажаєте видалити цю позицію?
uk[1]: Ви дійсно бажаєте видалити ці позиції?
uk[2]: Ви дійсно бажаєте видалити ці позиції?

en: Revision log message
uk: Повідомлення журналу про редакцію

en: Unlock
uk: Розблокувати

en: Copy to clipboard
uk: Скопіювати у буфер

en: Briefly describe the changes you have made.
uk: Коротко опишіть внесені зміни.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: @label (Original translation) - <em>The following translations will be deleted:</em>
uk: @label (Оригінальний переклад) - <em>Наступні переклади будуть видалені:</em>

en: Set as current revision
uk: Встановити як поточну редакцію

en: The user ID of the author.
uk: Ідентифікатор користувача, що є автором.

en: Edit %type_label @label
uk: Редагувати %type_label @label

en: @type %label has been created.
uk: @type %label було створено.

en: @type %label has been updated.
uk: @type %label було оновлено.

en: @type: added %label.
uk: @type: додано %label.

en: @type: updated %label.
uk: @type: оновлено %label.

en: @language_name revisions for %title
uk: Редакції мовою @language_name для %title

en: No permissions found.
uk: Повноважень не знайдено.
