Media Folder Management (1.0.0-rc3) - en to cs translation catalogue (67 entries)

en: Images
cs: Obrázky

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: List
cs: Seznam

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Edit
cs: Upravit

en: Weight
cs: Váha

en: Name
cs: Jméno

en: Save
cs: Uložit

en: View
cs: Zobrazit

en: Format
cs: Formát

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: file
cs: soubor

en: Create
cs: Vytvořit

en: Active
cs: Aktivní

en: New folder
cs: Nová složka

en: Delete folder
cs: Smazat složku

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Revisions
cs: Revize

en: Authored by
cs: Autor

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Media
cs: Média

en: Table
cs: Tabulka

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Other
cs: Jiné

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Root
cs: Kořen

en: Upload file
cs: Nahrát soubor

en: Add file
cs: Přidat soubor

en: Publishing options
cs: Možnosti zveřejnění

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Controls
cs: Ovládání

en: Revert
cs: Vrátit

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Changed
cs: Změněno

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Default options
cs: Výchozí nastavení

en: Autoplay
cs: Přehrát automaticky

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
cs: @type: smazána revize %title %revision.

en: Locked
cs: Uzamčeno

en: About
cs: Popis

en: Videos
cs: Videa

en: folder
cs: složka

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
cs: @type: vrácena revize %title %revision.

en: Revert to earlier revision
cs: Vrátit se k předchozí revizi

en: Delete earlier revision
cs: Smazat předchozí revizi

en: Explorer
cs: Průzkumník

en: Lock
cs: Zámek

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: Dependencies
cs: Závislosti

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
cs[0]: Opravdu chcete smazat tuto položku?
cs[1]: Opravdu chcete smazat tyto položky?

en: Revision log message
cs: Zpráva o revizi do logu

en: Unlock
cs: Odemknout

en: @name field is required.
cs: Pole @name je povinné.

en: Briefly describe the changes you have made.
cs: Stručně popsat provedené změny.

en: Set as current revision
cs: Označit jako aktuální revizi
