Media Folder Management (1.0.0-rc3) - en to tr translation catalogue (72 entries)

en: Images
tr: Resimler

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Format
tr: Biçim

en: Updated
tr: Güncellenme

en: file
tr: dosya

en: Create
tr: Oluştur

en: Active
tr: Etkin

en: New folder
tr: Yeni klasör

en: Published
tr: Yayında

en: Revisions
tr: Sürümler

en: File revisions
tr: Dosya değişiklikleri

en: items
tr: öğeler

en: Authored by
tr: Yazan

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Media
tr: Medya

en: Table
tr: Tablo

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Other
tr: Diğer

en: Role
tr: Rol

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Root
tr: Kök

en: Upload file
tr: Dosya yükle

en: Add file
tr: Dosya ekle.

en: Publishing options
tr: Yayınlama seçenekleri

en: Create new revision
tr: Yeni sürüm yarat

en: Controls
tr: Denetimler

en: Revert
tr: Geri al

en: Revisions for %title
tr: %title için sürümler

en: Revision
tr: Sürüm

en: Permissions
tr: İzinler

en: Changed
tr: Değişti

en: Revision of %title from %date
tr: %date tarihindeki %title sürümü

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Default options
tr: Öntanımlı seçenekler

en: Upload File
tr: Dosya Yükle

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
tr: %revision-date tarihindeki sürümüne geri dönmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
tr: %revision-date tarihli sürümü silmek istediğinize emin misiniz?

en: @type: deleted %title revision %revision.
tr: @type: %title içeriğinin %revision sürümü silindi.

en: Manage folders
tr: Dosya yönetimi

en: Locked
tr: Kilitli

en: About
tr: Hakkında

en: Copy of the revision from %date.
tr: %date tarihindeki sürümün kopyası.

en: @type: reverted %title revision %revision.
tr: @type: %title içeriğinin %revision sürümü geri alındı.

en: Revert to earlier revision
tr: Eski sürüme geri dön

en: Delete earlier revision
tr: Eski sürümü sil

en: Lock
tr: Kilitle

en: Current revision
tr: Geçerli sürüm

en: Dependencies
tr: Bağımlılıklar

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
tr[0]: Bu öğeyi/öğeleri silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Revision log message
tr: Sürüm kayıt mesajı

en: Unlock
tr: Kilidi aç

en: Copy to clipboard
tr: Panoya kopyala

en: @name field is required.
tr: @name alanı zorunludur.

en: Briefly describe the changes you have made.
tr: Yaptığınız değişiklikleri kısaca açıklayın.

en: Muted
tr: Sessiz

en: @date by @username
tr: @username tarafından @date

en: Set as current revision
tr: Geçerli sürüm olarak ayarla

en: The user ID of the author.
tr: Yazarın kullanıcı ID'si.
