Media Folder Management (1.0.0-rc3) - en to ur translation catalogue (22 entries)

en: Images
ur: تصاویر

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: List
ur: فہرست

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Edit
ur: تدوین

en: Weight
ur: وزن

en: Name
ur: نام

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Format
ur: فارمیٹ

en: file
ur: فائل

en: Active
ur: فعال

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Authored by
ur: تصنیف از

en: Authored on
ur: تصنیف بر

en: Locked
ur: بند

en: Dependencies
ur: احتیاجات
