Media Folder Management (1.0.0-rc4) - en to fa translation catalogue (73 entries)

en: Images
fa: تصاویر

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: توضیحات

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Size
fa: اندازه

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Audio
fa: صوتی

en: Updated
fa: به‌روز

en: file
fa: فایل

en: Create
fa: ایجاد

en: Active
fa: فعال

en: Off
fa: خاموش

en: Published
fa: منتشر شده

en: Revisions
fa: نسخه‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Media
fa: رسانه

en: Owner
fa: مالک

en: Table
fa: جدول

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Other
fa: ساير

en: Loop
fa: حلقه

en: Role
fa: نقش

en: Order
fa: سفارش

en: Folder
fa: پوشه

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Root
fa: ریشه

en: Upload file
fa: بارگذاری فایل

en: Add file
fa: افزودن فایل

en: Publishing options
fa: گزینه‌های انتشار

en: Create new revision
fa: ایجاد نسخه جدید

en: Controls
fa: کنترل‌ها

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revisions for %title
fa: نسخه‌های %title

en: Revision
fa: نسخه

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Revision of %title from %date
fa: نسخه %title از %date

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Default options
fa: گزینه‌های پیش‌فرض

en: Grid
fa: شبکه

en: Autoplay
fa: پخش خودکار

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به نسخه %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید نسخه‌ها را از %revision-date حذف کنید؟

en: Installation
fa: نصب

en: @type: deleted %title revision %revision.
fa: @type: %title نسخه %revision حذف شد.

en: Locked
fa: قفل شده

en: About
fa: درباره

en: folder
fa: پوشه

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت نسخه از %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
fa: @type: %title به نسخه %revision برگردانده شد.

en: Revert to earlier revision
fa: بازگردانی به نسخه قبلی

en: Delete earlier revision
fa: حذف نسخه قبلی

en: Dependencies
fa: وابستگی‌ها

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
fa[0]: آیا از حذف این مورد اطمینان دارید؟
fa[1]: آیا از حذف این موارد اطمینان دارید؟

en: Revision log message
fa: گزارش نسخه

en: @name field is required.
fa: فیلد @name اجباری است.

en: Briefly describe the changes you have made.
fa: تغییراتی را که ایجاد کرده‌اید را به اختصار شرح دهید.

en: The user ID of the author.
fa: شناسه کاربری نویسنده.
