Media Folder Management (1.0.0-rc4) - en to bn translation catalogue (30 entries)

en: Images
bn: ছবি

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Size
bn: সাইজ

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Table
bn: টেবিল

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Order
bn: ক্রম

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: About
bn: সম্পর্কে
