Media Folder Management (1.0.0-rc4) - en to is translation catalogue (47 entries)

en: Images
is: Myndir

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Size
is: Stærð

en: Weight
is: Vægi

en: Name
is: Nafn

en: Save
is: Vista

en: View
is: Skoða

en: Format
is: Stílsnið

en: Audio
is: Hljóð

en: Updated
is: Uppfært

en: file
is: skrá

en: Create
is: Stofna

en: Active
is: Virkt

en: Off
is: Af

en: New folder
is: Ný mappa

en: Delete folder
is: Eyða möppu

en: Published
is: Birt

en: Revisions
is: Útgáfur

en: items
is: hlutir

en: Authored by
is: Höfundur

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Owner
is: Eigandi

en: Table
is: Tafla

en: List view
is: Listasýn

en: Role
is: Hlutverk

en: Order
is: Pöntun

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Publishing options
is: Útgáfustillingar

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: Revision
is: Útgáfa

en: Permissions
is: Réttindi

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Default options
is: Sjálfgildir valmöguleikar

en: Grid
is: Grind

en: About
is: Um
