Media Folders (1.0.0-rc2) - en to hu translation catalogue (66 entries)

en: Images
hu: Képek

en: Delete
hu: Törlés

en: Type
hu: Típus

en: List
hu: Lista

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: File
hu: Fájl

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Weight
hu: Súly

en: Name
hu: Név

en: Save
hu: Mentés

en: Format
hu: Formátum

en: Audio
hu: Hanganyag

en: file
hu: fájl

en: New folder
hu: Új mappa

en: Delete folder
hu: Mappa törlése

en: items
hu: tételek

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Media
hu: Média

en: An error occurred
hu: Hiba történt

en: List view
hu: Lista nézet

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Loop
hu: Ismétlés

en: Order
hu: Rendelés

en: Folders
hu: Mappák

en: Folder
hu: Mappa

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Root
hu: Gyökér

en: Controls
hu: Vezérlők

en: Grid
hu: Rács

en: Autoplay
hu: Automatikus lejátszás

en: Installation
hu: Telepítés

en: About
hu: Leírás

en: Credits
hu: Akit még köszönet illet

en: Show navigation
hu: Navigáció mutatása

en: Videos
hu: Videók

en: Parent folder
hu: Szülőmappa

en: No results
hu: Nincs eredmény

en: folder
hu: mappa

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: Upload files
hu: Fájlok feltöltése

en: Edit media
hu: Média szerkesztése

en: Add media
hu: Média hozzáadása

en: @name field is required.
hu: @name mező szükséges.

en: View Mode
hu: Nézetmód

en: @label has been removed.
hu: @label eltávolítva.

en: View mode: @mode
hu: Megtekintési mód: @mode

en: Remove media
hu: Média eltávolítása

en: Muted
hu: Némított

en: Delete media
hu: Média törlése

en: Media revisions
hu: Média változatok

en: Insert selected
hu: Kijelölt beillesztése

en: Show media item weights
hu: Médiaelemek súlyának mutatása

en: The maximum number of media items have been selected.
hu: A médiaelemek legnagyobb száma ki lett választva.

en: Update widget
hu: Frissítési felületi elem

en: One media item remaining. | @count media items remaining.
hu[0]: Egy médiaelem maradt.
hu[1]: @count médiaelem maradt.

en: Only one item can be selected. | Only @count items can be selected.
hu[0]: Csak egy elemet lehet kiválasztani.
hu[1]: Csak @count elemet lehet kiválasztani.

en: Remove @label
hu: @label eltávolítása

en: No media items are selected.
hu: Nincsenek kiválasztott médiaelemek.

en: Removing @label.
hu: @label eltávolítása.

en: Adding selection.
hu: Kiválasztás hozzáadása.

en: You do not have permission to view @item_label.
hu: @item_label megtekintéséhez nincs megfelelő jogosultság.

en: Removing media.
hu: Média eltávolítása.
