Media Folders (1.0.0-rc6) - en to da translation catalogue (43 entries)

en: Images
da: Billeder

en: Delete
da: Slet

en: List
da: Vis

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: File
da: Fil

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Size
da: Størrelse

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: Save
da: Gem

en: Audio
da: Lyd

en: file
da: fil

en: Location
da: Lokation

en: items
da: elementer

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: An error occurred
da: Der opstod en fejl

en: List view
da: Listevisning

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Order
da: Rækkefølge

en: Folder
da: Mappe

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Root
da: Rod

en: Search results
da: Søgeresultater

en: Grid
da: Gitter

en: About
da: Om

en: Videos
da: Videoer

en: No results
da: Ingen resultater

en: folder
da: mappe

en: Dependencies
da: Afhængigheder

en: Edit media
da: Redigér media

en: Add media
da: Tilføj media

en: @name field is required.
da: Feltet @name er påkrævet.

en: @label has been removed.
da: @label er blevet fjernet.

en: Remove media
da: Fjern medie

en: Muted
da: Dæmpet

en: Delete media
da: Slet medie

en: Insert selected
da: Indsæt det valgte

en: One media item remaining. | @count media items remaining.
da[0]: Der er et medieelement tilbage.
da[1]: @count tilbage af medieelementerne.

en: Add or select media
da: Vælg medie

en: No media items are selected.
da: Ingen elementer valgt.
