Media Folders (1.0.0-rc6) - en to tr translation catalogue (41 entries)

en: Images
tr: Resimler

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: File
tr: Dosya

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Size
tr: Boyut

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: Format
tr: Biçim

en: Audio
tr: Ses

en: file
tr: dosya

en: New folder
tr: Yeni klasör

en: Location
tr: Konum

en: items
tr: öğeler

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Media
tr: Medya

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Loop
tr: Döngü

en: Order
tr: Sıralama

en: Folder
tr: Klasör

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Root
tr: Kök

en: Search results
tr: Arama sonuçları

en: Controls
tr: Denetimler

en: Grid
tr: Izgara

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: Manage folders
tr: Dosya yönetimi

en: About
tr: Hakkında

en: Dependencies
tr: Bağımlılıklar

en: Copy to clipboard
tr: Panoya kopyala

en: Add media
tr: Medya ekle

en: @name field is required.
tr: @name alanı zorunludur.

en: Muted
tr: Sessiz

en: Delete media
tr: Ortamı sil

en: Insert selected
tr: Seçilenleri ekle
