Media Folders (1.0.1) - en to cs translation catalogue (43 entries)

en: Images
cs: Obrázky

en: Delete
cs: Smazat

en: Type
cs: Typ

en: List
cs: Seznam

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: File
cs: Soubor

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Size
cs: Velikost

en: Weight
cs: Váha

en: Name
cs: Jméno

en: Save
cs: Uložit

en: Format
cs: Formát

en: file
cs: soubor

en: New folder
cs: Nová složka

en: Delete folder
cs: Smazat složku

en: Location
cs: Místo

en: Revisions
cs: Revize

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Media
cs: Média

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Folder
cs: Složka

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Root
cs: Kořen

en: settings page
cs: stránka s nastavením

en: Search results
cs: Výsledky vyhledávání

en: Controls
cs: Ovládání

en: Grid
cs: Mřížka

en: Autoplay
cs: Přehrát automaticky

en: Extension
cs: Přípona

en: About
cs: Popis

en: Videos
cs: Videa

en: No results
cs: Žádné výsledky

en: folder
cs: složka

en: Upload files
cs: Nahrát soubory

en: Add media
cs: Přidat média

en: @name field is required.
cs: Pole @name je povinné.

en: Delete media
cs: Smazat média

en: Insert selected
cs: Vložit vybrané

en: One media item remaining. | @count media items remaining.
cs[0]: Zbývá jedna média položka.
cs[1]: Zbývají @count média položky.
cs[2]: Zbývá @count média položek.

en: No media items are selected.
cs: Nejsou vybrána žádná média.
