Media Library Extend (2.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Label
fr: Libellé

en: Summary
fr: Résumé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Media
fr: Média

en: Filters
fr: Filtres

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Apply
fr: Appliquer

en: Please wait...
fr: Veuillez patienter...

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: Panes
fr: Étapes

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.

en: Insert selected
fr: Insérer l'élément sélectionné

en: Select @name
fr: Sélectionner @name

en: <span class="visually-hidden">Show </span>@title<span class="visually-hidden"> media</span><span class="active-tab visually-hidden"> (selected)</span>
fr: <span class="visually-hidden">Afficher le média  </span>@title<span class="active-tab visually-hidden"> (sélectionné)</span>

en: <span class="visually-hidden">Show </span>@title<span class="visually-hidden"> media</span>
fr: <span class="visually-hidden">Afficher le média </span>@title
