Media Library Extend (2.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Label
pt: Rótulo

en: Summary
pt: Resumo

en: Media
pt: Mídia

en: Filters
pt: Filtros

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Apply
pt: Aplicar

en: Please wait...
pt: Por favor, aguarde...

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Items per page
pt: Itens por página

en: Panes
pt: Painéis

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.

en: Insert selected
pt: Inserir selecionado(s)

en: Select @name
pt: Selecionar @name

en: <span class="visually-hidden">Show </span>@title<span class="visually-hidden"> media</span><span class="active-tab visually-hidden"> (selected)</span>
pt: <span class="visually-hidden">Mostrar <span class="visually-hidden">mídia </span></span>@title<span class="active-tab visually-hidden"> (selecionado)</span>

en: <span class="visually-hidden">Show </span>@title<span class="visually-hidden"> media</span>
pt: <span class="visually-hidden">Mostrar</span> <span class="visually-hidden">Mídia</span> @title
