Media Library Extend (2.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Label
uk: Мітка

en: Summary
uk: Резюме

en: Media
uk: Медіа

en: Filters
uk: Фільтри

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Apply
uk: Застосувати

en: Please wait...
uk: Зачекайте, будь ласка...

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Grayscale
uk: Відтінки сірого

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: Panes
uk: Фрагменти панелей

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: Insert selected
uk: Вибрана вставка

en: Select @name
uk: Вибрати об'єкт @name

en: <span class="visually-hidden">Show </span>@title<span class="visually-hidden"> media</span><span class="active-tab visually-hidden"> (selected)</span>
uk: <span class="visually-hidden">Показ </span>@title<span class="visually-hidden"> медіа</span><span class="active-tab visually-hidden"> (вибрано)</span>

en: <span class="visually-hidden">Show </span>@title<span class="visually-hidden"> media</span>
uk: <span class="visually-hidden">Показ </span>@title<span class="visually-hidden"> медіа</span>
