Media Library Crowdriff (1.0.1) - en to fr translation catalogue (45 entries)

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Author
fr: Auteur

en: Language
fr: Langue

en: On
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: True
fr: Vrai

en: Default
fr: Par défaut

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Every hour
fr: Toutes les heures

en: Off
fr: Désactivé

en: Published
fr: Publié

en: Filter
fr: Filtrer

en: Date Created
fr: Date de création

en: Thumbnail
fr: Vignette

en: Media
fr: Média

en: Square
fr: Carré

en: Ascending
fr: Ascendant

en: Descending
fr: Descendant

en: Sort by
fr: Trier par

en: Date Added
fr: Date d'ajout

en: Video
fr: Vidéo

en: MB
fr: Mo

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Cron Settings
fr: Paramètres des tâches planifiées

en: Sort
fr: Trier

en: Offset
fr: Décalage

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Sort direction
fr: Sens du tri

en: Landscape
fr: Paysage

en: Copied
fr: Copié

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: No media available.
fr: Aucun média disponible.

en: Add media
fr: Ajouter un média

en: Media type
fr: Type de média

en: Find and manage media.
fr: Trouver et gérer des media.
