Media Library Crowdriff (1.0.1) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Language
id: Bahasa

en: Action
id: Tindakan

en: On
id: Pada

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: True
id: Benar

en: Default
id: Bawaan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Off
id: Matikan

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Filter
id: Saring

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Square
id: Kotak

en: Ascending
id: Menaik

en: Descending
id: Menurun

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Source
id: Sumber

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Sort
id: Urutkan

en: Offset
id: Letak

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Sort direction
id: Arah sortir

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: No media available.
id: Media tidak tersedia.

en: Add media
id: Tambah media

en: Asc
id: Urutan turun
