Media Library Crowdriff (1.0.1) - en to pt translation catalogue (46 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Language
pt: Idioma

en: Action
pt: Ação

en: On
pt: Ligado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Definições

en: True
pt: Verdadeiro

en: Default
pt: Por defeito

en: Album
pt: Álbum

en: Updated
pt: Atualizado

en: Every hour
pt: Todas as horas

en: Off
pt: Desligado

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtro

en: Thumbnail
pt: Miniatura

en: Square
pt: Quadrado

en: Ascending
pt: Ascendente

en: Descending
pt: Descendente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Source
pt: Fonte

en: Video
pt: Vídeo

en: ‹ Previous
pt: ‹ Anterior

en: Next ›
pt: Seguinte ›

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Cron Settings
pt: Configurações do cron

en: Sort
pt: Ordenação

en: Offset
pt: Deslocamento

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Sort direction
pt: Direção da ordenação

en: Landscape
pt: Paisagem

en: Portrait
pt: Retrato

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: No media available.
pt: Sem media disponível.

en: Add media
pt: Adicionar media

en: Media type
pt: Tipo de media

en: Find and manage media.
pt: Encontrar e gerir media.
