Media Library Form API Element (2.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (11 entries)

en: Remove
uk: Вилучити

en: Add media
uk: Додати медіа

en: Show media item weights
uk: Показувати ваги медіа-об'єктів

en: Hide media item weights
uk: Приховувати ваги медіа-об'єктів

en: Update widget
uk: Оновити віджет

en: The media item "@label" is not of an accepted type. Allowed types: @types
uk: Медіа-об'єкт "@label" неприйнятного типу. Припустимі типи: @types

en: One media item remaining. | @count media items remaining.
uk[0]: Залишився @count медіа-об'єкт.
uk[1]: Залишилося @count медіа-об'єкти.
uk[2]: Залишилося @count медіа-об'єктів.

en: Remove @label
uk: Вилучити @label

en: Opening media library.
uk: Відкриття медіатеки

en: Removing @label.
uk: Вилучення @label.

en: Adding selection.
uk: Додавання вибраного.
