Media Library Form API Element (8.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (9 entries)

en: Remove
pl: Usuń

en: Add media
pl: Dodaj media

en: The maximum number of media items have been selected.
pl: Wybrano maksymalną liczbę elementów mediów.

en: Update widget
pl: Aktualizuj kontrolkę

en: The media item "@label" is not of an accepted type. Allowed types: @types
pl: Typ elementu mediów "@label" jest niedozwolony. Dozwolone typy: @types

en: One media item remaining. | @count media items remaining.
pl[0]: Pozostał jeden element mediów
pl[1]: Pozostały @count elementy mediów.
pl[2]: Pozostało @count elementów mediów.

en: Remove @label
pl: Usuń @label

en: Opening media library.
pl: Otwieranie biblioteki mediów

en: Removing @label.
pl: Usuwanie @label.
