Media Library Form API Element (8.x-1.0-alpha8) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Remove
fr: Retirer

en: Add media
fr: Ajouter un média

en: Show media item weights
fr: Afficher les poids des éléments média

en: Hide media item weights
fr: Masquer les poids des éléments média

en: Update widget
fr: Mettre à jour le widget

en: The media item "@label" is not of an accepted type. Allowed types: @types
fr: Le média "@label" n'est pas d'un type accepté. Types autorisés : @types

en: One media item remaining. | @count media items remaining.
fr[0]: Un média restant.
fr[1]: @count médias restants.

en: Remove @label
fr: Retirer @label

en: Opening media library.
fr: Ouverture de la médiathèque.

en: Removing @label.
fr: Retirer @label.

en: Adding selection.
fr: Ajout de la sélection.
