Media Library Form API Element (8.x-1.0-alpha9) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Remove
pt: Remover

en: Add media
pt: Adicionar mídia

en: Show media item weights
pt: Mostrar pesos dos itens de mídia

en: Hide media item weights
pt: Esconder pesos dos itens de mídia

en: Update widget
pt: Atualizar widget

en: The media item "@label" is not of an accepted type. Allowed types: @types
pt: O item de mídia "@label" não é de um tipo aceito. Tipos permitidos: @types

en: One media item remaining. | @count media items remaining.
pt[0]: Um item de mídia restante.
pt[1]: @count itens de mídia restantes.

en: Remove @label
pt: Remover @label

en: Opening media library.
pt: Abrindo a biblioteca de mídia.

en: Removing @label.
pt: Removendo @label.

en: Adding selection.
pt: Adicionando seleção.

en: No media item selected.
pt: Nenhum item de mídia selecionado.
