Media Migration (8.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Node
de: Beitrag

en: Title field is required.
de: Titelfeld ist erforderlich.

en: The entity type.
de: Der Entitäts-Typ.

en: The field name.
de: Der Feldname.

en: The entity bundle.
de: Der Subtyp der Entität.

en: The URI of the file
de: URI der Datei

en: The file size
de: Die Dateigröße

en: The file status
de: Der Dateistatus

en: The file type
de: Der Dateityp
