Media Migration (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Migrate
pt: Migrar

en: Title field is required.
pt: O campo do título é obrigatório.

en: The entity type.
pt: O tipo de entidade.

en: The field name.
pt: O nome do campo.

en: The entity bundle.
pt: O pacote da entidade.
