Media Migration (8.x-1.0-alpha3) - en to hu translation catalogue (6 entries)

en: Node
hu: Tartalom

en: Migrate
hu: Költöztetés

en: Title field is required.
hu: A <em>Cím</em> mező kötelező.

en: The entity type.
hu: Az entitás típusa.

en: The field name.
hu: A mező neve.

en: The entity bundle.
hu: A mezőköteg.
